Yamaç paraşütü,Treking,Dalış,At Safari,Bisiklet Turu,Macera Parkı

Aktiviteler


Adrenalin Park

Bu Sene Aktivitelerimize Eklediğimiz Adrenalin park tırmanma duvarı ile start alıyor. Tırmanma duvarına tırmandıktan sonra bir direk ile itfaiye direği mantığında aşağıya kayarak adrenalin oyun parkına start veriyoruz. Burada çelik halatlara bağlı 19 ayrı oyun ve 9 istasyonumuzdan ip cambazlıuğı yaparak 130 m lik bir macera parkında unutamayacağınız bie tecrübe yaşayarak finişe varıyorsunuz.


Yamaç Paraşütü

Ölüdeniz’den kusbakışı bir heyecanı yaşayacağınız bu aktivite Fethiye’yi seçenler için biçilmiş kaftan. Dünyanin en onemli atlayış parkurlarından biri olan Babadağı’nın 1965 mt lik yüksekliğinden aşağıya doğru inanılmaz bir uçus yapın. Mutlaka görmeniz gereken bu aktivite yıllar sonra torunlarınıza bile anlatabileceginiz kadar unutulmaz,keyifli ve adrenalin dolu bir an olacaktır.Tekrar yapmak isteyebileceğiniz ve hatta eğitim alarak yalniz bile yaşamak isteyebileceğiniz bir tutkuyu size sunuyoruz. Rüzgarla, kuşlarla ve özgürlük anlayışınızla yarışın.


Kayaköy – İblis Burnu Treking

Güneşli bir güne uyandıktan sonra 08:00-10:00 arası kahvaltı keyfi ve ardından tesisimizden çıkış yapıyoruz.Fethiye den orman ve dağ yolundan Kaya köye Varıyoruz. Fethiye - Ölüdeniz yolunda bulunan Kayaköy’ün, 11.yy’da Likya Karmylassos kenti üzerine Levissi ismiyle kurulduğu anlatılır. Şu an var olan yapılar; mübadele ile boşaltılan ev ve dini yapıların hayaleti andıran halleri olsa da başka bir dünyaya geldiğinizi hissettiriyor. Yapılara girince şaşırıyor insan çünkü en büyüğü 50 metrekare olan evlerde nasıl bir yaşam sürüldüğünü anlamak güç. İç mekanlarda ocak ve nişlerin izleri duruyor. İki katlı olan evlerin altında kiler bulunuyor, girişler yaşam alanı olarak kullanılırmış. Birbirini ve ışığını kapatmayan evlerde su için de doğal bir çözüm bulunmuş. Kullanma suyu için, Bizans devrinde İstanbul’da da uygulanan, zeminin altındaki sarnıçlarda çatılardaki yağmur suları biriktiriliyormuş. İçme suyu ise çeşmelerden karşılanıyormuş. Tuvaletler evin dışında olup giderler fosseptikte toplanırmış. Yaklaşık 400 evin yerleştiği Kayaköy’de evlerin arasında yer alan çok sayıda şapel (küçük kilise), iki büyük kilise, yeldeğirmenleri, okul ve gümrük binaları bulunuyor.Su anda hayalet şehir görünümünde olan Kayaköy den ayrılıp Darboğaz iblis burnuna doğru yol alıyoruz.Koya doğru giderken yolda St Nicholas adası(Noel bababın yasadığı ada) manzarası ile aşağıya iniyoruz. Burada Sadece teknelerin gelebildiği Mükemmel bir koya orman içersinden yürüyüş yapıyoruz orada Akdenizin mükemmel vaviliğinde deniz keyfini yaşadıktan sonra tekrar geri dönüş yoluna geçiyoruz kayaköyde köy kahvehanesinde türk kavesi molası verdikten sonra Konaklama yerimize dönüş yaparak aktivitemizi sonlandırıyoruz.


Atv Safari

Güzel bir güne uyandıktan sonra, 08:00-10:00 arasında kahvaltımızı yapıp önce güvenliğiniz için motor sürüş eğitimi alıyoruz ve Atv’lerimize biniyoruz. Ardından Atv’ler ile safari macerasına başlıyoruz. Doğa harikası parkurumuz, Orman içersinden yola alarak eski krom madenine yol alıyoruz orada Atv lerimiz ile biraz dere üstünde yol alıyoruz ve sıcak yaz gününü dereden akan su ile serinletiyoruz.Yolda çam ormanlarının ve inanılmaz güzelliklerdeki offroad yolumuzdan tekrar her güzel günün ardından olduğu gibi Konaklama yerimize dönüş yaparak turumuzu bitiriyoruz.


At Safari

08:00 10:00 Kahvaltının ardından Konaklama Yerimizden çıkış yaparak at safari yapacağımız Ovacık'a varıyoruz. Eğitimlerimizi alıp ekipmanlarımızı hazırladıktan sonra Fethiye ’ nin gizli doğasını, yeşil mavi sahillerini ve tarihini at üzerinde keşfetmeye başlıyoruz. 2 saat süren bu yolculuğunuzda göreceğiniz manzaralar ve alacağınız keyfin tarifi mümkün değildir. Hiç at biniciliği yapmamış misafirlerimizin hayatını derinden etkileyebilecek, belki de hiç vazgeçilemeyecek bir tutkunun başlangıcı bir macerayı deneme fırsatınız var. Baştan sona her şeyi size, güvenli bir şekilde öğretecek eğitmenlerimiz ile ömür boyu yaşayacağınız yeni bir tutkuya başlayabilirsiniz. Ayrıca çocuklar için uygun eğitim alabilecekleri ponyler de mevcuttur. Tur sonrasında Konaklama Yerimize Geri dönüyoruz.


Jeep Safari

Haydi uyan sabah oldu. Fethiye’ nin ve maceranın tadını çıkarmak için sırada Jeep Safari var! 08:00 09:00 arası kahvaltımızı yaparak güne merhaba diyoruz. Kahvaltının ardından konaklama yerimizden jeepler ile çıkış yaparak safariye başlıyoruz. İlk olarak yolda çocukların ve köylülerin su şakalarından biraz ıslanarak Tlos antik şehrine geliyoruz. Burada fotoğraf çekimi ve kısa bir bilgi aktarımından sonra Yaka Park’ta mola veriyoruz. Burada büyük bahisler dönüyor, “ 5 Dakika suda kalana” küçük ödüllerle başlayıp 15 dakika kalana hastane masrafları hediye olarak veriliyor. Ardından Saklıkent kanyonunda dinlenme ve yemek molası veriliyor isteğe bağlı olarak isterseniz saklı kentte trekking de yapabilirsiniz veya simitlerle güzel bir rafting bile yapabilme şansınız var. Arkasından çamur banyosu ile isteğe bağlı olarak 5 yaş ile 15 yas arasında gençleşebilirsiniz. Eğlencenin suyunu iyice çıkarttıktan sonra konaklama yerine dönerek turumuzu bitiriyoruz.


Tüplü Dalış

Kahvaltının ardından Konaklama Yerinizden çıkış yaparak Fethiye yat limanına hareket ediyoruz. Oradan da Dalyan koyuna doğru yol alırken teknede teorik eğitim alıyoruz. Dalyan koyuna gelindiğinde ilk heyecanlı dalış için wet suitler giyiliyor tüpler takılıyor ve egenin güzel maviliğine dalıyoruz. Balıklarla birlikte yüzebilmek, onları besleyebilmek ve bu anlarınızı fotoğraf karelerine taşıyabilme şansınız da olacak. Dalış esnasında sizinle birebir ilgilenecek eğitmenler, güvenliğiniz için her an yanınızda olacaklar. Arkasından Öğle yemeği sonrasında Ege’nin eşsiz mavi sularında ikinci dalışımızı gerçekleştiriyoruz. Dalışlarımızı tamamladıktan sonra unutulmaz anılarımızla birlikte Konaklama Yerimize dönüş yapıyoruz.


Kite Surf

Türkiye’de son yılların en gözde spor aktivitelerinden biri olan paraşüt sörfünü denemek ister misiniz? Kısa sürede popüler adrenalin sporlarının arasına giren paraşüt sörfünü AdrenalinKöyü Organizasyonu ile deneme fırsatını kaçırmayın. Türkiye şampiyonlarının eğitim sahası olan Çalış sahilindeki özel eğitim alanında, Türkiye şampiyonu ve Asya dereceli paraşüt sörf eğitmenlerinden alacağınız dört kademeden oluşan ikişer saatlik profesyonel bir temel eğitim ile başlama fırsatını sunuyoruz. Paraşüt sörfünü daha önce deneme fırsatınız olduysa, ileri seviye eğitimi ile kendinizi daha da geliştirebilirsiniz. Türkiye şampiyonlarından rüzgar üstü gitme, dönüşler, sıçrama, serbest stil ve diğer hayal ettiğiniz hareketleri öğrenebilirsiniz. Fethiye’nin gizli doğasını ve denizini, bu spor sayesinde adrenalin seviyenizi rüzgarın gücü ile yükselterek yaşamalısınız.


Rüzgar Sörfü

Türkiye’de son yılların en gözde spor aktivitelerinden biri olan paraşüt sörfünü denemek ister misiniz? Kısa sürede popüler adrenalin sporlarının arasına giren paraşüt sörfünü Adrenalin Köyü organizasyonu ile deneme fırsatını kaçırmayın. Türkiye şampiyonlarının eğitim sahası olan Çalış sahilindeki özel eğitim alanında, Türkiye şampiyonu ve Asya dereceli paraşüt sörf eğitmenlerinden alacağınız dört kademeden oluşan ikişer saatlik profesyonel bir temel eğitim ile başlama fırsatını sunuyoruz. Paraşüt sörfünü daha önce deneme fırsatınız olduysa, ileri seviye eğitimi ile kendinizi daha da geliştirebilirsiniz. Türkiye şampiyonlarından rüzgar üstü gitme, dönüşler, sıçrama, serbest stil ve diğer hayal ettiğiniz hareketleri öğrenebilirsiniz. Fethiye’nin gizli doğasını ve denizini, bu spor sayesinde adrenalin seviyenizi rüzgarın gücü ile yükselterek yaşamalısınız.


Bisiklet Safari

Bugün pedallara basma günü… 08:00-10:00 arası kuvvetli bir kahvaltı yaptıktan sonra Konaklama Yerimizden çıkış yapıyoruz. Bisiklet turumuza başlayacağımız nokta olan Çalış Plajı’na varıyoruz. Sırasıyla önce Çiftlik Köyü ve Kargı Köyü’ne sıkıca bir pedal basarak geliyoruz. Burada dinlenme molası verdikten sonra Yanıklar, Karaot Plajı’nda deniz molası veriyoruz. Caretta Koyu ve Koca Çalış Plajı bisiklet safarimizin son duraklarıdır. Bu güzel günün ardından dağları tepeleri aşmış olmanın gururuyla Konaklama Yerimize dönüş yapıyoruz.


Tekne Turu

Güneşi bugün denizde selamlayalım! Önce 08:00-09:00 arası kahvaltı. Kahvaltının ardından Konaklama Yerimizden çıkış yaparak Fethiye limanına varıyoruz. Bugün tekne ile 12 adalar turuna başlayacağız. Tekne turumuz Fethiye Körfezinde bulunan adaları dolaşır. Bu adalarda kıyıya yanaşır ve yüzme molası verir. Tüm tekne turlarımızda lezzetli öğle yemeği turun bir parçası olarak eklenmiştir. Tekne turu sırasında uğradığınız koylarda su kayağı, hamburger vs… çok eğlenceli aktiviteleri deneme fırsatınız da var. Adaların doğal güzellikleri ve masmavi denizi, gezinizi unutulmaz kılar. İlk olarak, Yassıca Adalar’da mola verilir. Burası temiz ,güzel ve denizi hemen derinleşmez. Göbün koyunda öğle yemeği… Diğer duraklarımız ise Tersane adası, Bedri Rahmi Koyu, Klopatra Hamamı, Kızıl Ada ve samanlık koyları Tur sonrası biraz yorgun olarak Konaklama yerimize dönüş.


Kano İle Şövalye Adası Turu

4 Saatlik kano maceramıza Konaklama Tesisimizden çıkış yaparak başlıyoruz. Sahilden, Fethiye körfezi’ni keşfetmek için kürek sallıyoruz. Çalış plajına paralel olarak yola devam edip Şövalye Adası’na varıyoruz. Burada sakin denizi ve eşsiz manzarası ile bilinen Şövalye koyunda yüzme molası veriyoruz. Şövalye Adası’na “hoşça kal” deyip başlıyoruz dönüş yolculuğuna. Eğer şanslıysak yolda karetta karettaları bile görebiliriz. Ve Çalış plajına vararak eşsiz gün batımı ile dinlenme molası veriyoruz. Daha sonra başlangıç noktamıza geri dönüp turu sonlandırıyoruz.


Catamaran

Eğer katamaran yapmayı tercih ettiyseniz, kendinizi yaramaz bir çocuk gibi hissedebilirsiniz. Çünkü katamaran deniz üzerinde hız tutkunuzu doyurabileceğiniz en keyifli su sporlardan biridir. Bu spora gönül verenler, katamaranla yol almanın verdiği keyfi başka hiç bir şeyden alamadıklarını söylerler. Haydi siz de bu keyfi, Adrenalin Village ekibiyle yaşayın.


Paint Ball

Paintball sadece bir oyun değil adrenalinin hiç düşmediği, heyecan dolu ve takım ruhunu geliştiren bir spor dalıdır.
Paintball son 20 yıldır yaygın bir biçimde oynanmaktadır. Belli bir parkur içinde oynanan bir takım ve strateji sporudur. Oyuncular, rakip takım oyuncularını içi boya ile doldurulmuş küçük jelatin topları kullanan silahlarla ele geçirmeye çalışırlar.
Tatilin keyfine varmak, şehrin stresini üzerinizden atmak ve adrenalin dolu bir aktivite yapmak için şimdi sıra Paintball’da


Moon Light Tekne Turu

Ölüdeniz’ den kalkan tekne ile tura başlanır. İçkinizi yudumlayarak gün batımını izler daha sonra deve plajına ulaşırsınız.Plajda ateş yakılarak, sazlı sözlü fasıllı bir eğlencenin içinde bütün bir yıl birikmiş olan stresinizi mavi sulara bırakırsınız . . . Akdeniz’in en romantik gün batımına, denizin ortasında özel ikramlarımız eşliğinde tanıklık edin. Ay ışığında, yakamozların pırıltıları eşliğinde, birkaç saatliğine sessizliğin sesini dinleyin. Akşam ve deniz… Batmakta olan güneşe denizin ortasından bakmak duygusunu bizimle yaşayın. Muhteşem manzaranın tadını çıkarırken tüm yorgunluğunuzun nasıl da uçup gittiğini göreceksiniz. Bu eşsiz manzaranın tadına varmak, gün batımını görmek ve bolca fotoğraf çekmek için harika bir fırsat sunuyoruz.
Muhteşem bir gece sizleri bekliyor.

Oda ve Alternatif Tatil Paketi fiyatlarımız için lütfen iletişim formunu kullanarak bilgi alınız.

Copyright by Adrenalin Village 2014 Powered by Admode
evden eve nakliyat evden eve nakliyat pendik