Fethiye Bisiklet Festivali 23-25 Nisan'da Adrenalin Village'de

Fethiye Bisiklet Festivali


FETHİYE BİSİKLET FESTİVALİ 22 – 23 – 24 NİSAN 2016

Tüm Bisiklet ve Doğa dostlarına merhaba,
Bisikletlerimizle Fethiyenin tadını çıkaracağımız, deniz, kum, güneş heyecanı ile antik kentlerin, tarihin içinde yolculuk yapacağımız Fethiye Bisiklet Festivali 2016 programımızı Fethiye Doğa Sporları Kulübü olarak hazırladık. Fethiye ve çevresinde doğanın en güzel parçalarını göreceğimiz, binlerce yıllık Likya tarihi öğreneceğimiz, yörük kültürünü yaşayacağımız çok özel rotalarımızla yörenin bilinen, bilinmeyen güzelliklerinin tanıtımını yaparken; yöre halkının da bisikletin alternatif bir ulaşım aracı ve turizmi olduğu konusunda bilincini artırmayı da hedefliyoruz.

Tur rotamızda genel bir anlatımla aşağıdaki noktalara pedal çevireceğiz.

YEŞİL VADİ : Masmavi denizden yemyeşil ormanların derinliklerine uzanan, endemik bitki ve hayvan türlerine ev sahipliği yapan Yanıklar Çayı ve Kanyonunun oluşturduğu YEŞİL VADİ,

ÇALIŞ PLAJI : Çalış Plajı, bölgedeki en gözde turizm beldelerinden biridir. Muhteşem deniz ve gün batımı manzaralarıyla ünlüdür. 2000 metrelik kumlu plaj deniz kaplumbağalarına da (Caretta Caretta) ev sahipliği yapar. Fethiye’ye çok yakın; sadece 5 kilometre mesafede olmasına rağmen ayrı bir yerleşim yeri haline gelen Çalış; tüm deniz ve su sporları, Aquapark, günlük deniz ve kara turları, deniz taksi gibi hem dinlendiren hem de eğlendiren çok çeşitli özellikleriyle en uygun tatil merkezlerinden biridir.

KAYAKÖY : 16. – 17. Yüzyıllara ait eski bir Rum Köyü. Osmanlı’nın son döneminde 3000 nüfuslu bir kasaba boyutuna ulaşmış 1923 Türk-Yunan mübadelesi ile Rumlar köyü terk etmek zorunda kalmış buraya yerleştirilen Batı Trakya Türkleri’ nin buradaki altyapıya ayak uyduramamaları ile evler boş kalmıştır. Şu an müze olarak ziyarete açıktır.

KAMP ALANI(ÇALIŞ) : Adrenalin Village, şehrin içinde ama şehrin kargaşasından bir o kadar da uzak, Babadağ’ ın heybetli ve heyecan verici manzarasının altında, rengarenk çiçeklerin, yemyeşil çimenin arasında, havuzda dinlenirken Çalış Sahili’ nin ılık rüzgar esintisini de hissedebileceğiniz altı buçuk dönümlük yemyeşil bir alana yayılmış gizli bir cennet bahçesi.
http://www.adrenalinvillage.com/

ROTA DETAYI:

1. GÜN YEŞİL VADİ : 22 Nisan Cuma saat 10.30 da kamp yerinden hareket ediyoruz. Yeşil Vadi yolunda Yanıklar Çayı üzerinde öğlen yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrası Yeşil Vadi Doğa Park’a varıyoruz. Burada isteyen yüzüyor, isteyen hamakta sallanıyor, isteyen şarıl şarıl akan suyun sesiyle 1 saat şekerleme yapıyor. Dönüş yolunda sahile Karaot Plajı’na iniyoruz ve yüzüyoruz. Yüzme molası sonrası Çalış kamp yerine dönüş. Toplam 45km. Tırmanış yok denecek kadar az, kolay bir rotadır.

2. GÜN KAYAKÖY: 25 Nisan Cumartesi sabah 09.00 da kamp yerinden hareket ediyoruz. Bisiklet yolunu kullanarak şehri geçiyor ve antik köy manzaralı inişli-çıkışlı orman yolu Belen üzerinden Kayaköy’ üne tepeden bir iniş yapıyoruz. Terkedilmiş Rum evlerinin gizemli manzarasında öğle yemeğimizi yedikten sonra antik şehri geziyoruz. Dönüş yine Belen üzerinden kamp alanı. Toplam 35km. Tırmanışları ve inişleri olan orta zor ama çok keyifli bir rota. Toplam irtifa 500mt civarı.

3. GÜN OYUKTEPE YARIMADA : 24 Nisan Pazar saat 09.00 da kamp yerinden hareket ediyoruz. Fethiye Körfezi ve deniz manzarasında yemek ve yüzme molamız Boncuklu Koyu olacak. Yemek molası sonrası koyda yüzme molası veriyoruz. Dönüşte Fethiye Kalesine çıkarak, Likya kral mezarlarını geziyor ve Aşıklar Tepesinden Fethiye manzarası eşliğinde çayımızı içerek kamp alanına dönüyoruz

DİĞER DETAYLAR:

- 2016 Fethiye Bisiklet Festivali kayıt için;

Ad :
Soyad :
Cep Telefonu :
E-posta :
T.C. Kimlik No :
Cinsiyet :
Kan Grubu :
Şehir :
Forma Bedeni :
Bilgileri ile fethiyedogasporlarikulubu@gmail.com adresine mail gönderilecektir. Kesin kayıt belirtilen banka hesabına katılım payının yatırılması ile gereçekleşir.

- 2016 Fethiye Bisiklet Festivali Forması katılımcılara hediye edilecektir, forma bedeninin kayıtta belirtilmesi gerekmektedir.

- 22 Nisan sabahı tur başlangıcı için buluşma noktası Adrenalin Village / Fethiye / Çalış olacaktır.

- Konaklama Adrenalin Kamp’ta çadır ile olacak, katılımcılar kendi çadırlarını gösterilen alanda kuracaklardır. Ayrıca katılımcılar ek katılım payı ile köyün bungalowlarında veya çiftlik odalarında kalabilirler.

- Rota üzerinde işaretlemeler ile yönlendirme sağlanacaktır. Rotaların büyük bölümü orman yolu ve köy yoludur. Dağ bisikleti ile gelinmesi tavsiyemizdir, tur bisikletleri için kalın lastik seçimi daha kullanışlı olacaktır.

- Katılımcıların hareket saatleri, sapaklar vb. konularda genel tur programına uygun hareket etmeleri ve seyir sırasında tur önderinin, görevli arkadaşların uyarılarına uymaları beklenecektir.

- Katılımcıların mevsim koşullarına uygun giysi ve ekipmanları ile gelmeleri, yüzmek isteyenlerin gerekli malzemeyi yanlarında bulundurmaları önerilir.

- Katılımcıların bisikletle güvenli sürüş konusunda deneyimli olmaları gereklidir. Kask takmak zorunludur.

- Katılımcıların için ek araç tur boyunca destek ve takip hizmeti verecektir.

- Turun genel hizmet kalitesi ve katılımcı memnuniyeti hassasiyetleri dikkate alarak bu yıl kontenjanı 100 kişi ile sınırlandırılmıştır.

- Tur organizasyonu Fethiye Doğa Sporları Kulübü tarafından yapılmaktadır, katılımcı ücreti kişi başı 190 TL dir. Çadır konaklama Adrenalin Köyünde ücretsiz sağlanacak olup oda konaklama isteyen katılımcılar için iki ve üç kişilik odalarda kişi başı katılım ücreti 250 tl olacaktır. Çadır konaklama, 5 öğün yemek, 2 öğün kahvaltı , araç takip yardım ve destek, rehberlik tur kapsamına dahildir.

- Kayıt ve detaylı bilgi için fethiyedogasporlarikulubu@gmail.com veya Serdar Uyanık 0532 638 01 05 / Emir Taylar 0535 452 72 34 ile irtibata geçiniz. Kayıtlar kontenjan ile sınırlıdır.

Copyright by Adrenalin Village 2014 Powered by Admode
evden eve nakliyat evden eve nakliyat pendik